2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAHAR YARIYILI SINAV DUYURUSU
Sevgili Öğrenciler
Üniversitemiz Senato kararı gereğince; Ön lisans ve lisans programlarındaki tüm sınavlar ile lisansüstü derslere ait tüm sınavlar (bütünleme dahil) 30 Haziran 2020 tarihine kadar uzaktan eğitimle online olarak yapılmasına karar verilmiştir.
2019/2020 Eğitim Öğretim yılı Bahar yarıyılı final ve bütünleme sınavlarınız orgun.ankara.edu.tr adresindeki sınav modülü yardımıyla gerçekleştirilecektir. Konuyla ilgili açıklamalar ve sınav takviminiz Yüksekokulumuz web sayfasında açıklanacaktır.
 
2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI STAJ DUYURUSU
Bildiğiniz üzere Covid-19 Salgını ile ilgili Yükseköğretim Kurulu’nun ve Ankara Üniversitesi Rektörlüğümüzün yaptığı düzenlemeler kapsamında bir dizi tedbir ve yeni uygulama hayata geçirilmiştir. Adalet Meslek Yüksekokulu’nun siz değerli öğrencilerinin herhangi bir mağduriyet yaşamaması amacıyla, yaz döneminde gerçekleştirilmesi gereken Zorunlu Staj Uygulamasında değişikliğe gidilerek, Staj yerine Proje Ödevi hazırlanması ve teslim edilmesi ve notlandırmanın teslim edilen bu Proje Ödevi üzerinden yapılması kararlaştırılmıştır. Bu doğrultuda yapılacaklar şu şekildedir:
–          Adalet Meslek Yüksekokulumuz öğrencilerinden 2. Sınıfa kayıtlı ve mezun statüsüne gelecek öğrencilerden halen stajını tamamlamayanların Staj yerine belirlenecek Proje Ödevlerini yapmaları gerekmektedir. Bu statüdeki 2. sınıf öğrencilerimizin, 12 Mayıs 2020 saat 10:00’a kadar Adalet Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Hülya GÜRSOY hocamız ile hulyagursoy0106@gmail.com e-posta adresi üzerinden iletişime geçmeleri gerekmektedir.
–          Adalet Meslek Yüksekokulumuz öğrencilerinden 1. Sınıfa kayıtlı olan ve yaz döneminde Staj sorumluluğunu yerine getirmeleri gereken öğrencilerimizin durumları staj dersinin ders müfredatında bulunması sebebiyle bu dersin Güz Döneminde değerlendirilip konu ile ilgili danışmanlarımız aracılığıyla güz döneminde bilgi verilecektir. 1. Sınıf öğrencilerinin yaz dönemindeki Zorunlu Stajları, şimdilik bu dönemle sınırla olmak üzere, durdurulmuştur.
Tüm öğrencilerimizin yukarıda anılan düzenlemeleri (kendi durumlarına hangisi uymakta ise) dikkate almaları ve özellikle mezun durumdaki 2. Sınıf öğrencilerinin ivedilikle Öğr. Gör. Hülya GÜRSOY hocamız ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.
Hepinize sağlıklı günler dileriz.